..., takto už popisovali Habešanky manželé Denhamovi z Londýna ve své publikaci (která je v plném znění na našem webu zde), neb předci Habešanek byli uctíváni jako děti bohů, lidmi faraónů. Vzhledem k tomu, že se nám tento výstižný název líbí, tak jsme takto nazvali rubriku kde budou odchovy našich Habešanek. 

Naše chovatelská stanice Queen Bastet nabízí jen habešská koťátka s průkazem původu. Budoucí majitel má záruku, že se jedná o koťata habešská a ne o pochybné křížence. Nezavazuje to ale nikoho k účasti na výstavách, pokud se nebude jednat o chovná koťata.

V souladu s platnou legislativou se koťata mohou odebrat od své matky nejdříve až 92. den svého života. Koťata jsou naučena na kočičí toaletu a škrabadlo. Dále jsou vybavena Europasem (Pet Passport), předepsaným očkováním a jsou očipována, aby nemohlo dojít k jejich záměně, v případě vývozu mají vystaven transfer. Na tomto základě si budoucí majitel může nechat zaregistrovat své kotě s číslem mikročipu u některé organizace zabývající se touto činností a v případě ztráty tak zmenšit pravděpodobnost nenalezení kočky. Kterýkoliv veterinář podle mikročipu pak může nahlásit nalezence a tak se zjistí zaregistrovaný majitel. 

U jednotlivých koťátek je pak uveden způsob zadání:

volné - koťátko nemá ještě svého zájemce (v kontaktech je možné napsat do vzkazovníku dotaz)

rezervované - koťátko je již zamluveno do data uhrazení zálohy

zadané - zájemce uhradil zálohu a koťátko není dál nabízeno

Dále jsou jednotlivé vrhy: